Poprzedni księża wikarzy:



1. Ks. Berner

1899 - 1900


2. Ks. Wojciech Kokot

1900 - 1901


3. Ks. Józef Dwucet

1906 - 1908


4. Ks. Wiktor Drewniok

1908 - 1910


5. Ks. Maks Trumpke

1910 - 1911


6. Ks. Alojzy Lazar

1911 - 1917


7. Ks. Wojciech Sołtysik

1917 - 1924


8. Ks. Paweł Lubina

1924 - 1927


9. Ks. Henryk Jośko

1927 - 1928


10. Ks. Feliks Sołtysiak

1928 - 1928


11. Ks. Teodor Rak

1928 - 1933


12. Ks. Eryk Dzieżok

1933 - 1936


13. Ks. Jerzy Rother

1936 - 1938


14. Ks. Paweł Lipka

1937 - 1938


15. Ks. Jan Michalik

1938 - 1939


16. Ks. Adolf Gawłowski

1939 - 1 miesiąc


17. Ks. Alfred Mikusz

1939 - 1940


18. Ks. Jan Rudoll

1940 - 1942


19. Ks. Alfred Wołowczyk

1942 - 1944


20. Ks. Franciszek Brzoza

1944 - 1945


21. Ks. Alojzy Bima

1945 - 1946


22. Ks. Władysław Branny

1946 - 1947


23. Ks. Jan Rzepka

1947


24. Ks. Zygfryd Strzelecki

1947 - 1950


25. Ks. Henryk Czekała

1950 - 1952


26. Ks. Józef Foltynowicz

1952 - 1954


27. Ks. Stanisław Czapik

1954 - 1957


28. Ks. Karol Machnik

1955


28. Ks. Jerzy Zieliński

1955 - 1956


28. Ks. Ludwik Październiok

1955 - 1957


31. Ks. Rudolf Świtała

1957 - 1958


28. Ks. Antoni Ryguła

1958 - 1961


33. Ks. Jerzy Pluta

1958 - 1961


34. Ks. Romuald Waldera

1961 - 1963


35. Ks. Gerard Kurpas

1961 - 1964


36. Ks. Stanisław Knop

1963 - 1965


37. Ks. Bronisław Paprotny

1965 - 1970


38. Ks. Henryk Górecki

1964 - 1969


39. Ks. Antoni Drosdz

1969 - 1972


40. Ks. Ignacy Nokielski

1970 - 1973


41. Ks. Henryk Sajdok

1972 - 1976


42. Ks. Brunon Grajcke

1973 - 1976


43. Ks. Piotr Libera

1976 - 1979


44. Ks. Karol Psurek

1976 - 1978


45.Ks.Marek Korsus

1978 - 1981


46. Ks. Józef Krawczyk

1979 - 1981


47. Ks. Karol Wojtek

1981 - 1984


48. Ks. Zygmunt Klose

1981 - 1983


49. Ks. Piotr Kurzela

1983 - 1986


50. Ks. Bernard Drozd

1984 - 1987


51. Ks. Lucjan Bieniek

1986 - 1989


52. Ks. dr Henryk Bogdziewicz

1987 - 1988


53. Ks. Zenon Drożdż

1988 - (2 miesiące)


54. Ks. Witold Grzomba

1987 - 1990


55. Ks. Krzysztof Muras

1988 - 1991


56. Ks. Marek Piecha

1990 - 1993


57. Ks. Antoni Owczarek

1991 - 1994


58. Ks. Mirosław Barczak

1993 - 1997


59. Ks. Sławomir Kozłowski

1993 - 1995


60. Ks. Piotr Marek

1994 - 1995


61. Ks. Marian Tatura

1995 - (6 miesięcy)


62. Ks. Andrzej Piszczek

1995 - 1997


63. Ks. Andrzej Słabkowski

1995 - 1997


64. Ks. Grzegorz Sobel

1997 - 1998


65. Ks. Edward Chmiel

1997 - 2000


66. Ks. Piotr Masarski

1997 - 2000


67. Ks. Lesław Przepłata

1998 - 2001


68. Ks. Rajmund Żurek

2000 - 2003


69. Ks. Andrzej Trzeciak

2000 - 2003


70. Ks. Kazimierz Sobol

2001 - 2004


71. Ks. Piotr Szwiec

2003 - 2006


72. Ks. Adam Wycisk

2003 - 2006


73. Ks. Krzysztof Szudok

2006 - 2007


74. Ks. Joachim Ledwoń

2006 - 2009


75. Ks. Szczepan Wilczek

2008 - 2009

Wikariusz - Ks. Szczepan Wilczek

76. Ks. Andrzej Kumor

2009 - 31.08.2012

Wikariusz - Ks. Andrzej Kumor

- urodzony 1 grudnia 1980 roku wyświęcony na prezbitera 13 maja 2006 roku w Katowicach, mgr teologii. Pochodzi z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Studzienicach.

Poprzednio wikariusz w parafii:

2006-2009 - Św. Jerzego w Rydułtowach.

Od 29 sierpnia 2009 do 31 sierpnia 2012 roku wikariusz w naszej parafii.

Od 1 września 2012 roku rezydent w naszej parafii. (Na czas nauki.)


77. Ks. Piotr Siemianowski

1.09.2012 - 2013

Wikariusz - Ks. Piotr Siemianowski

Urodzony 12.03.1965 w Żorach, wyświęcony na prezbitera 11 maja 1991 w Katowicach. Pochodzi z par. św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach.

Parafie:

1991-1994 - Brzęczkowice.

1994-1995 - Kokoszyce.

1995-1997 - Ustka.

1997-2001 - Goczałkowice-Zdrój.

2001-2006 - Mikołów.

2006-2011 - Jastrzębie-Zdrój.

2011-2013 - wikarisz naszej parafi i miał pod szczególną opieką Chebzie.

2013- kapelan szpitalny w Goduli.


78. Ks. Andrzej Ledwin

2013 - 2017


Wikariusz - Ks. Andrzej Ledwin.

Urodzony 18 listopada 1969 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1998 roku.

Dotychczasowe placówki:

1998–2003 – Rybnik-Boguszowice

2003-2004 - Rydułtowy

2004-2009 - Brzozowice-Kamień

2009-2012 - Knurów, MB Częstochowskiej

2012-2013 - Chorzów, św. Floriana


79. Ks. Mateusz Seweryn


Wikariusz - Ks. Mateusz Seweryn.

Urodzony 07.08.1991 w Lędzinach.

Parafia pochodzenia: M. B. Częstochowskiej w Kosztowach.

Świecenia kapłańskie przyjął 13.05.2017.

Dotychczasowe placówki:

- Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli: 2017 - 28.08.2020


Poprzedni księża wikarzy:

.